2016 m. balandžio 27 d., trečiadienis

Kaip dauginu pelargonijas

Pelargonija yra bene mėgiamiausia mano gėlė. Aišku, šalia krūvos kitų. Maža tokių nereiklių, nelepių ir džiuginančių augalų. Mano artimesnė pažintis su pelargonijomis prasidėjo dar pas močiutę kaime, ten leisdavom vasaras, gainiodavom viščiukus, niurkydavom katinus, erzindavom piktą šunelį Mopsą. Močiutė nebuvo didelė gėlininkė, turėjo keletą mėgiamų augalų, pamenu, vis norėdavo ryškiais bordiniais žiedais žydinčių, ir kažkaip vis su tokiais nepavykdavo - pradedant jurginais ir kardeliais, kurie vietoj raudonų pražysdavo švelniai rožine spalva, baigiant tomis pačiomis pelargonijomis, kurių irgi - gaudavo tik rožinių ar baltų. Bet užtai kokios tai buvo pelargonijos - ne kompaktiški krūmeliai, o dideli vos ne medžiai su vienu stiebu, bet daug žiedų. Tai va, pirma pažintis su pelargonijomis taip ir prasidėjo - močiutė gavo daigelį, užsiaugino, ir davė man ''flencą''. Pradžioj buvo visko, ir neįsišaknydavo, ir nupūdavo, dabar tai atrodo - elementaru viskas, o tada tai buvo bandymų ir ieškojimų kelias. Na, bet kaip skaičiau vienam mezgėjų forume - kelią įveiks einantysis, tai ir man pamažu atėjo suvokimas, kada ir kaip man geriausiai išeina ir daugint, ir augint tas pelargonijas.
Kalbant apie dauginimą - mano pastebėjimu, svarbu laikas - pavasarį, žiemos pabaigoj - gėlės noriai šaknijasi, o va rudenį - labai sunkiai. Ir tas pelargonijas daugint galima visą pavasarį ir vėliau, tiesiog - dauginant pavasario pradžioj, jau tais pačiais metais turėsim puošnų krūmą. Nors mano akiai gražiausi antramečiai kerai, aišku, tvarkingai išgenėti.
Tad kaip jas dauginu:  pirmiausia nupjaunu atžalą - šviežią, nesumedėjusiu kotu, stiprią, nors įsišknija ir silpnesni ūgliukai.



Apatinį lapelį nukerpu, kad nepūtų, o ir apspaust žemėm be jo lengviau.


Į vienkartinę stiklinaitę pripilu substrato - dažniausiai naudoju daigams skirtą durpinį, bet šaknijasi bet kokiame laidžiame. Substratą sulaistau, sodinu daigelį, apspaudžiu, užmaukšlinu maišelį, statau ant rytinės palangės ir savaitei - dviem pamirštu. Vienkartiniai indeliai labai patogu, nes aišku, kada augaliukas jau užaugina šakneles ir galima nudengti. Foto su puodeliu - iliustracijai, kokio dydžio ta stiklinaitė, ji nedidelė - puodelis apie 200 ml, tai stiklinaitė kokių 100 ml. talpos.



Ir viskas.
Laukiam žiedų.






2016 m. balandžio 6 d., trečiadienis