Vis pamintiju, kad blogą reiktų perkrikštyti - rašinėju ne tik apie mezgimą, bet ir apie gėles, o kaip jau receptūrų sudarymo logika diktuoja - pirmasis eina tas ingredientas, kurio daugiausia.. Mezgimo pas mane daug žiemą, rudenį, kai užsibaigia lauko reikalų sezonas, o šiltuoju laiku kasdien pamezgu vos eilutę-kitą, bet užtai gėlyniniais reikalais užsiimu gan smarkiai. Kitaip neišeina - turint žemės lopą ir noro jį naudot ne vien vejai, tenka tam skirt visai nemažai laiko, ypač pirmus kelerius dirvonų kultūrinimo metus. Tad ir ši gromatėlė apie gėles, mieląsias.
Jei kas paklaustų - niekada nesakyčiau, kad rožė - mano mylimiausias augalas. Jis turi vieną ženklų minusą - norint, kad džiugintų, reikia chemijos. Žinoma, yra veislių, kurios apsieina ir be to, bet su chemija džiugesio, žiedų ir grožio daugiau.
Rožių turiu nelabai daug, virš dešimt, kai žydės, padarysiu išsamią fotosesiją, o dabar tik noriu pasidalint, kaip pasidaugint patikusią - esu nemažai kur skaičius ir mačius, kad pasidauginama rožė neskiepijant, o šį pavasarį ir pačiai pavyko - pasirodo, gan paprasta - pagal taisykles, kurių pilnas internetas, nupjovus ir įkišus auginuką, jo jokiu būdu negalima atidenginėti ar kaip kitaip judinti - bent mano namuose. Dariau eksperimentą - vieną kartais nudengdavau, kito-ne, ir tas, nejudinamas, įsišaknijo, o judintas-numiro. Paimi auginuką, smeigi žemėn, uždengi maišeliu ar vienkartine stiklinaite - ir palieki - jei žemė pradžiūna-laistyt galima į lėkštelę, bet nenudengiant. Nudengiau tik pamačius pro vazonėlio apačią lendančias šakneles. Va tokias:
O čia visas augaliukas-jam mėnuo su puse.
Krūmiuko mama:
Lauke žydi žaliažiedės tulpės - parsinešiau ir namo, gražios jos man be galo.. Nelepios, nereiklios, vat tik gėlyne kol kas vietos neradusios, tai susodintos darže, bet jau susižymėjau, kur kurios, ir sodinsiu rudenį į tinkamą kompaniją - tarp dekoratyvių kaimynų..